Isabella a jej rybárska vášeň.

Prinášame Vám rozhovor so šarmantnou rybárkou, ktorá Vám prezradí niečo o sebe a o svojej vášni.
Talianska rybárka Isabella
1. Odkiaľ pochádzaš?

Ahojte, moje meno je Isabella Iacono a žijem v Taliansku, v meste Padova, ale pochádzam z Benátok.

2.Koľko rokov sa venuješ tomuto športu?

Chytať ryby som začala pred 3 rokmi. …Začalo to tým, že sme si jedného rána s mojim priateľom vyrazili na rieku a odvtedy sa rybolov stal mojou vášňou.
Môj prvý ulovený kapor vážil 7 kg. (foto)

3.Dávaš prednosť rieke, jazeru alebo priehrade?

Rybolov na rieke mi prináša veľkú radosť. Keď Vám úlovok skočí na nástrahu, nikdy neviete, čo nájdete na druhej stráne silonu a to je úžasný pocit. Ale nebránim sa ani rybačke na jazere. Je to bezpečnejšie a tiež tam dokážete natrafiť na pekné ryby.Isabella3

4. Ktorá ryba je pre teba najcennejšia?

Prvého kapra, ktorý vážil asi 7 kg, som chytila tiež na rieke. Bol to kapor obyčajný. No pre mňa najvzácnejší úlovok je 17 kg vážiaci kapor lysec, ktorý sa mi pri zdolávaní poriadne zamotal do silonu, nakoniec sa mi ho však podarilo vyslobodiť.

5. Prečo robíš tento netradičný šport pre ženy?

Rada chodím na ryby, pretože mám rada kontakt s prírodou rešpektujúc všetky živé tvory a teším sa z toho, že ich môžem vidieť v prirodzenom prostredí. Tento šport je typický viac pre mužov ako ženy, ale keďže som divoška, mám rada špinavé ruky a boj s peknými rybami. Som útla žena s anjelským výrazom, na prvý pohľad by nikto nepovedal, že som rybárka. 🙂

6. Aká je tvoja najobľúbenejšia nástraha?

Chytám na umelú kukuricu a boilies.

7. Čo by si odkázala rybárom na Slovensku?

Milí čitatelia, rešpektujte prírodu a našich kamošov kaprov, pretože bez nich by sme nemohli pestovať našu vášeň pre rybolov.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *