Lov na dierky

rybolov v zime

Neviete dať svojím udiciam zimné prázdniny? Čo tak skúsiť lov na dierky? Legislatíva SRZ tomu síce nedovoľuje, ale na súkromných rybníkoch za priaznivého počasia to môžete skúsiť. Tu nájdete prehľadný zoznam sukromákov.
Čo potrebujeme?
Krátky prút 50 – 120cm.. Buď si ho zakúpite v rybárskych obchodoch alebo si ho vyrobte . Dobre poslúži horná časť ľahkého biča, koncová časť starého muškárskeho prúta, či feedrová špička ukončená korkovou rúčkou.

Odporúčajú sa len krátke prúty, pretože rybár sa pri love nachádza v bezprostrednej blízkosti dierky v lade a dlhý prút vám bude len na obtiaž. Ak by sa navyše zaháčila väčšia ryba, lov na dierky  môže sa krátky prút zasunúť do dierky v ľade, aby sa tak pri zdolávaní využila jeho pružnosť.
Šnúry a vlasce by mali byť podstatne tenšie, než je bežné(.Silon 10-20mm a šnúra 0,08-12mm) Háčiky z jemného drôtu v malých veľkostiach . Malý ľahký navijak. Vrták na ľad alebo sekera. Vhodná pomôcka je naberačka na ľadovú drvinu. Ďalej stolička a niečo pod nohy (karimatka,polystyrén).
Lov na plavák: Zostavu urobíme ako pri klasickej plavačke najlepšie s priebežným plavákom.Ako živočíšne nástrahy môžeme použiť hnojové červy kostné červy….
Lov s marmyškou: Marmyška môže mať rôzny tvar veľkosť a farbu. Aby táto nástraha presvedčivo vyvolávala dojem, že je malé zviera, ktoré slúži ako potrava, nesmie sa položiť na dno ani sa ťahať cez rôzne vrstvy vody. Nástraha musí robiť malé, skákavé, trasľavé stúpavé a klesavé pohyby nad dnom, kt. nesmú byť dlhšie ako 10 cm. Záber na marmyšku je väčšinou veľmi jemný.

marmyška
Lov na vertikálnu prívlač: Ponúkame rybám napodobeniny prirodzených zvierat, ktoré sú súčasťou ich potravy a v zime sa prirodzene ešte väčšmi skrývajú ako umelé nymfy, maličký twister, smáčik a rôzne iné živočíchy, ktorých je v obchodoch v dnešnej dobe veľký výber. Úspešne môžete loviť na maličké rybky alebo filety z rýb.Chytáme na jigy s váhou 0,5g – 2g,
Prajem vám veľa úspechov, krásnych zážitkov a nezabudnite sa dobre obliecť. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *