Poznávame súkromné rybníky 1.časť: Zemník-bodovka

Rozhodli sme sa postupne pre vás pripraviť prehliadku niektorých súkromných rybníkov na Slovensku. Tieto rybníky nájdete aj v zozname našich súkromákov v sekcii rybárske revíry. Nejde nám o propagáciu toho, či onoho rybníka. Chceme ponúknuť len informácie na jednom mieste, aby sme vám priniesli inšpiráciu na navštívenie miest, o ktorých ste doposiaľ možne ešte nepočuli a ušetrili čas strávený zbytočným surfovaním po internete. Radšej ho strávte aktívne na rybách 🙂

 

súkromný rybník

Naša prvá návšteva mieri do Trenčianskeho kraja. Tu pri obci Krivosúd  Bodovka sa nachádza súkromný rybársky revír Zmeník-Bodovka. Jeho rozloha je 16 ha.

Na udicu sa vám môžu dostať kapry všetkých druhov, ale i šťuka, úhor, pleskáč, zubáč, karas a ďalšie.

Najhlbšie miesto má 4 m no priemerná hĺbka rybníka je 2,5 m.

Ide o nedávno otvorený rybník, ktorý založili členovia klubu športových rybárov Trenčín – nadšenci rybárskej filozofie „chyť a pusť“, aby všetkým vám dopriali pocit z lovu  veľkých  kaprov.

 

Loví sa nepretržite , v prípade dennej povolenky v hodnete 7 eur  od 7:00 – 19:00. Za 13 eur môžete loviť 24 hodín a to od zvolenej hodiny.  Ak by ste chceli absolvovať dlhšiu rybársku výpravu, na tomto súkromnom rybníku je to možné. za 10 eur za 24 hodín, toľko vás vyjde 3 a viac dňová rybárska povolenka. Dokonca je tu možnosť prenájmu celého rybníka, ak chcete poriadať napr. rybársku súťaž alebo firemnú rybačku. Cena je 250 eur na 24 hodín.

Loviť môžete na 3 udice s jedným nadväzcom.

Povolené je i zavážanie, použitie sonaru a bójok. Loviť s člna však nemôžete.

Vo výbave musíte mať veľký podberák a podložku.

Na tomto súkromnom jazere platí pravidlo chyť a pusť. Preto nie je možné si úlovok odkúpiť  a odnesenie úlovku sa trestá.

Rybárska sezóna na Zemníku je už v plnom prúde, tak hor sa na lov.

Podeľte sa so svojimi skúsenosťami zo súkromných rybníkov.  Na tieto účely sme založili novú FB stránku:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *