Prilákajte ryby na „sladké cukríky“

Počas roka je možné užiť si naozaj skvelé rybačky. Ale čo keď nám teploty klesnú? Rybám sa akosi nechce a my si darmo lámeme hlavu, aký chyták si ešte na ne vymyslieť.

Riešením môžu byť plávajúce, neonovo farebné boilies, ktoré sú veľmi efektívne najmä pri nižších teplotách, v chladnejších mesiacoch rybárskej sezóny.  Ich farebnosť a rozmanité sladké vône sú lákavé nie len pre človeka, ale aj pre kapra. Práve takáto návnada môže upútať rybu v čase, keď  všetko ostatné zlyháva.

Prečo sa obmedzovať na jednu farbu a chuť? V obchodoch dostanete rôzne žiarivé farby s vynikajúcou chuťou. Žlté, biele, ružové, oranžové, červené s chuťou ananásu, banánu, jahôd, sliviek, kokosu, orechov či zmesy ovocia. Skúste tieto farby a chute skombinovať, vytvoríte pre rybu niečo veľmi atraktívne. Smrtiacou kombináciou môže byť napr. ananás, slivka, ale i kremové a korenisté príchute.

V chladnejších mesiacoch sa nám osvečila veľkosť 10 mm aj pre väčšie ryby. Počas leta je lepšie použiť väčšie boilies – 15 mm.

nástraha na lov kaprov, farebné boilies, lov rýb v zime

Je potrebné si uvedemiť, že olovko treba posunúť až tesne k nástrahe a k háčiku. To nie len pomáha udržať nástrahu na mieste, ale zvyšuje šancu, že ryby akonáhle zhltnú návnadu, zachytia sa i na háčik. Dĺžka vlasca je tiež dôležitá. Spodný valček boilies musí byť v jednej rovine so spodnou časťou háčika. Dlhší vlasec je potrebný pre väčší počet valčekov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *