Španielska rybárka Laura

Pripravili sme pre Vás ďalší rozhovor so španielskou rybárkou, ktorá sa špecializuje na lov kaprov.
1. Odkiaľ pochádzaš? Pochádzam z Madridu (Španielsko)

akonaryby.sk laura
2. Ako si sa dostala k rybolovu? Najprv som lovila pstruhov s mojím strýkom, ale potom som sa zoznámila s mojím priateľom a on ma naučil chytať kaprov. Odvtedy tento šport milujem.
3. Koľko rokov sa venuješ tomuto športu? Chytám kaprov už štyri roky
4. Kde najradšej lovíš ? Lovila som na mnohých miestach v Extremadura v Riba-Roja (Mequinensa) v rieke Ebro vo Francúzsku, na malých jazerách Madride, ako aj na rieke Tormes, Tajo …každé miesto je iné. Preto nemôžem povedať, ktoré mám najradšej. Každé miesto je niečím špeciálne.
Dávaš prednosť rieke, jazeru alebo priehrade? Riečne ryby sú veľmi bojovné, ale sú skôr menšie (aspoň tam, kde som chytala). Veľké jazerá sa mi páčia, pretože na takej veľkej ploche nájsť ideálne miesto a prilákať kapra na návnadu je oveľa ťažšie než v malom jazere. Keď na takej veľkej ploche počujem zvuk signalizátora moje srdce bije oveľa silnejšie, pretože viem, že na konci udice môžem mať naozaj veľkú rybu. Malé jazerá tu majú zvláštne čaro. Pretože na väčšine z nich chytá veľa ľudí a dokonca aj ryby majú svoje mená. Keď idete na takéto jazierka viete aké ryby sú tam. Viete aká návnada tam funguje, viete kde je najlepšie to nahodiť, aby ste mali úspech.(nie sú také tajomné).

5. Kde si chytila svoju prvú rybu? Moju prvú rybu som chytila vo vn. nádrži s názvom Valmayor Madrid. Je to veľká nádrž s mnohými rybami malej a strednej veľkosti. Chytila som tam kapra 8.5kg.
6. Ktorá ryba je pre teba najcennejšia a prečo? Pre mňa bolo najcennejšie, keď sa mi podaril uloviť 17,3 kg kapor. Bolo to v malom jazere v Madride. Túto rybu voláme „Big mama“ a túži ju uloviť asi každý rybár v okolí. Preto to bol pre mňa veľmi silný zážitok, keď sa mi ju podarilo chytiť.
Bolo to pred 10 rokmi. Môj priateľ mi jedno popoludnie po práci navrhol, aby sme sa šli prejsť a ako vždy, zobrali sme so sebou aj udice. V jazere je mnoho rýb a vedeli sme, že je medzi nimi i tento vzácny exemplár. Môj priateľ to vtedy vzdal, lebo všetky ryby, ktoré chytil sa mu zdali príliš malé. Sníval o veľkých rybách z hlbín. Mne sa to nakoniec podarilo. Je to skvelý pocit, keď môžete držať rybu, o ktorej snívate, priamo vo svojich rukách.Akonaryby.sk laura3

 

7. Prečo robíte tento netradičný šport pre ženy? Existuje veľa dôvodov prečo mám rada tento šport. Žijeme v dobe zhonu a problémov a tento šport mi pomáha zabudnúť… na niekoľko hodín alebo dní .

8. Ako ťa berú muži ako rybárku? Chlapi hovoria, že môj priateľ je veľmi šťastný, že má dievča ktoré chodí na ryby s ním. Cítim sa dobre, keď som s nimi a som súčasťou ich skupiny.

9.Aká je tvoja obľúbená návnada? Použila som veľa návnad, ale pre mňa značka, ktorá má všetky nástrahy pre všetky ročné obdobia je Vital baits. Je to španielska značka. Aj keď existuje veľa iných dobrých výrobcov musím povedať, že Vital Návnady mi vždy poskytnú to čo  hľadám. Nie je to reklama, len som rada keď chytám na tieto návnady lebo mám na ne veľký úspech.akonaryby.sk laura2
10. Čo by si odkázala rybárom na Slovensku? Tento šport, vás naučí žiť, rešpektovať prírodu a zvieratá! Je to niečo čo musíte cítiť. Rešpektujte naše životné prostredie, pretože to nám dáva veľa, viac než si dokážeme predstaviť dáva nám život. Chyť a pusť, prosím … !!! S pozdravom Laura.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *