Vyplatí sa ísť pri splne mesiaca na ryby?

vplyv mesiaca na rybyMá vôbec význam riadiť sa rôznymi kalendármi v rybárskych časopisoch alebo na internetových stránkach, ktoré určujú aktivitu rýb podľa fáz mesiaca?

Pozrel som si pár takýchto štatistík a čuduj sa svete, väčšina má iné prognózy. Dokonca niekto si dovolí tvrdiť ešte aj presnú hodinu, v ktorý deň, aká bude aktivita u všetkých druhov rýb.

Medzi kaprármi koluje veľká dilema. Jedna strana tvrdí, že za splnu je najväčšia pravdepodobnosť uloviť trofejnú  rybu, druhá strana je toho názoru, že fázy mesiaca na úlovky nemajú vôbec žiadny vplyv.

Rybyčka pri splne mesiacaJa osobne v tom až taký mimoriadny význam nevidím. Skôr kladiem dôraz na podstatnejšie veci, ako je atmosférický tlak, počasie, ustálenosť počasia, teplota vody, stav hladiny, správna voľba lovného miesta … Chytil som ryby keď bola absolútna tma, aj keď bol spln, malé aj veľké. Tak isto to bolo aj s neúspechom. Veľa mojich kamarátov hovorí, že cez spln sa chytajú väčšie ryby. Čiastočne to môže byt pravda, ale určite to nie je podmienka. Napriek tomu, ak je niekto presvedčený o opaku, plne ho akceptujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *