Ženy na rybách podľa talianskej kaprárky Cataline.

cataline na rybáchAhojte, volám sa Catalina. Pochádzam z Rumunska, ale momentálne žijem v Taliansku. Lovu kaprov som sa začala venovať pred 4. rokmi, keď som spoznala môjho priateľa. Nikdy som nedúfala, že sa na také niečo dám, ale priateľ ma priviedol k tejto vášni veľmi rýchlo.

Nevadí, keď je daždivé alebo chladné počasie. To, na čom záleží, je ísť na ryby a uzavrieť puto s prírodou.

Nelovím na riekach skôr dávam prednosť veľkým jazerám. Na niektorých z nich je chytanie naozaj ťažké, ale veď to je súčasťou zábavy, že áno?

Prvý krát som sa stretla s lovom kaprov pri jednom malom jazere neďaleko nášho domu. Toto je to miesto kde to všetko začalo. Keď som videla môjho priateľa bežať a zdvihnúť prút… Onedlho podobral a dal na podložku kapra, ktorému opatrne odstránil háčik, aby neublížil nášmu malému priateľovi. Vďaka nemu viem teraz postaviť stan, naviazať rybárske prúty, zložiť stojan a tiež doma robiť boilies.

ženy a ryby

Myslím si, že muži oceňujú ženy, ktoré lovia ryby a obdivujú ich za to, že sa venujú tomuto športu. Vo väčšine prípadov ženy spoznajú rybolov vďaka svojim priateľom a mužom, ale nie všetky sa mu začnú venovať samostatne. Často bývajú len spoločníčkami svojich partnerov, spolu bojujú s dažďom, odolávajú vetru a teplu a čakajú s úzkosťou a adrenalínom, kým sa rozoznejú signalizátory.

ženy a rybolovTento šport nám niekoľko krát pomohol . Naučili sme sa pri ňom viac hovoriť o našich problémoch, spolu relaxovať a zároveň posilňovať náš vzťah. Ako žena som rada, že sa môžem deliť s mužom o jednu s jeho najväčších vášní.

Viem, je ťažké dať bokom vysoké podpätky a make-up, ale ono to naozaj za to stojí. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *