Zoznámte sa s Piña’s Carp

Ahoj kolegovia na brehu.

kaprárina zo ženského pohľaduVolám sa Barbara, ale všetci z rybárskeho sveta ma volajú Piña’s Carp (Ananásový kapor). Môj priateľ Raúl je mojim spoločníkom na našich rybárskych výpravách, pričom každá je nezabudnuteľná. Pochádzam z malého španielskeho mestečka – Segovia. Mesto je chladné, ale má výborné prírodné zákutia.

Všetko sa niekde začína a moje rybárske začiatky boli keď som bola ešte malá. Často sme spolu s mojím otcom chodievali k moru a on ma naučil základy tohto športu. Okrem toho sme chodievali aj ku rieke. Vtedy sme chytali pstruhy, kaprov a nejaké kraby, ale potom som vyrástla a opustila tento, tak očarujúci svet. Teraz sa pomaličky vraciam a spomínam, ale najdôležitejšie je, že sa každý deň učím o úžasnom športe – „Chyť a pusť“.

Dnes idem s mojim parťákom skúmať nové miesta a kontrolovať pohyb nádherných kaprovitých rýb. Deň za dňom plníme náš malý zapisník, kde schovávame vlastné tajomstvá tohto športu.

Od prvého momentu som vedela, že lovenie kaprov a mrien bude to, na čo sa budem zameriavať . Pár dní ticha na brehu rieky nič nemení. To napätie, ktoré mi prechádza telom vždy keď začujem zvuk signalizátora je na nezaplatenie. Najdôležitejšie je postarať sa o rybu a vrátiť ju do jej prostredia. Toto je pre nás jeden z najkrajších momentov.

ženy a rybolov
Som dievča, ktoré sa teší zo všetkého. Mám radosť z každej rybačky, rada pripravujem svoje vlastné krmivo a domáce boilies. Sú to dni a dni prípravy komponentov a miešania vôní, kým vytvorím tú správnu zmes na guličky. Viackrát som sa sanžila pripraviť vlastné boilies, ale moje klasické návnady sú “Red Monter” a “Banana-Mussel od Arapaima Fishing”. Pri rybárčení veľmi rada používam boilies a pelety. Pre mňa sú to najlepšie návnady aj keď nikdy nepodceňujem silu sladkej chuti partiklu, repky a kukurice, či už prírodné alebo umelé…Tak teda toľko o návnadách. Tieto návnady majú veľký úspech pri lovení v jazerách, mokradinách či riekach. Väčšinou chodím ku riekam, sú moje najobľúbenejšie. Vyznačujú sa veľkou rôznorodosťou rýb, ja  však zväčša chodím do týchto miest kvôli mrenám, obzvlášť mrene obyčajnej.

Pri vode trávim zimu aj leto ako každý rybár. Je to šport, v ktorom je vidieť len málo žien, či už pri vode alebo pri domácom robení boilies. Je pravda, že keď ryby neberú, tak je to trochu nuda, ale vždy je čo robiť. Vymášľam nové stratégie kŕmenia, pripravujem nadväzce… To je niečo čo človeka rýchlo zabaví. Myslím, že tento šport prichádza od srdca a vyžaduje si dávku trpezlivosti. Páčilo by sa mi presvedčiť viac žien, aby trávili čas pri vode. Pravdou je, že Raul a ja zdieľame ten istý koníček a tak sme na rybách vždy spolu. Nikdy nechodíme jeden bez druhého a tak máme skvelé spoločné zážitky. Ľudia sa ma často pýtajú prečo mám tak rada rybolov a potom sú ohromení. Odporúčame vám to, pretože to stojí za to. Niekedy sa stane, že rybu ani neuvidíte, ale spoznáte skvelých ľudí, ktorí sa môžu stať vašimi priateľmi, hovorím z vlastnej skúsenosti.

Na rozlúčku tu nechávam odkaz na môj blog pre tých, ktorým sa páčil môj článok a chceli by ma ďalej sledovať.

http://piniascarp.blogspot.sk/

Pozdravujem všetkých ľudí na Slovensku a prajem pekné kaprárčenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *